Multiplatformní aplikace

Podstatou multiplatformové aplikace je to, že až 97% kódu vytvořené aplikace lze použít na více operačních systémech. Na tvorbu a vývoj se používají nástroje založené na programovacích jazycích jako CSS, HTML a JavaScript, přičemž nejčastěji se používá verze HTML5 a CSS3.

V případě, že má klient vysloveně zájem o takový typ mobilní aplikace, snažíme se mu vysvětlit její podstatu a poukázat na to, že MULTIPLATFORMOVÁ aplikace je vhodná jako demo pro investory a ne jako plnohodnotná aplikace pro reálné uživatele. Pokud chce mít klient úspěšnou aplikaci, s potenciálem prosadit se nejen na slovenském, ale i zahraničních trzích, doporučujeme mu nativní aplikaci. Taková aplikace se vyvíjí přímo na míru pro konkrétní platformu (iOS, Android), čímž je výkonnější a dokáže lépe využít nativní funkce dané platformy.

Multiplatformní aplikace využívají webové technologie HTML5, CSS3 a JS, díky čemuž je jejich vývoj podstatně rychlejší a šetří se celkový čas. Jsou obvykle levnější než nativní aplikace a jsou univerzální, což znamená, že některé jejich funkce jsou zjednodušené a přizpůsobené na fungování ve více operačních systémech.