Inspirace od Touch4IT: vánoční dárky pro rodiče a sourozence

Ze života firmy Dec 03. 2018
christmas presents

Už pomalu začíná období honění se po obchodech a shánění těch pravých dárků pro své blízké i přátel. U nás v Touch4IT jsme si udělali menší průzkum, abychom zjistili, jaké vánoční dárky nejčastěji kupujeme svým milovaným my.

Večná otázka: čo kúpiť svojim rodičom?  

Jako první jsme se ptali, jaké vánoční dárky zvyknou kupovat svým milovaným rodičům. V případě dárku pro mamku vyhrál pobyt (respektive letenka na nějaký výlet) a dárek do domácnosti nebo zahrady. Na druhém místě skončila kosmetika a na třetím dobrá knížka.

vanocni darek pro mamku

Našim tatínkem také nejčastěji kupujeme nějaký pobyt na odpočatí si nebo dobrou knížku. Někteří jim dávají pod stromeček i šikovnou elektroniku nebo kousky oblečení podle vlastního vkusu.

vanocni darek pro tatku

I sourozenci se něco ujde? 

Mnozí z nás máme doma i sourozence - sestru či bratra - a tak musíme na Vánoce řešit nějaký dárek i pro něj/ni. Na otázku - jaký dárek kupujeme jim - jsme dostali různorodé odpovědi

 

  1. "Něco na oblečení."
  2. "Něco praktické - většinou je to nějaká elektronika." 
  3. "Podľa dohody, väčšinou si dohodíme financie." 
  4. "Vtipné nebo užitečné maličkosti."
  5. "Knihu, ať se vzdělává." 
  6. "Čo si vypýta." :) 

Dopřejeme si něco i pro sebe? 

Na naše překvapení, většina z kolegů se vyjádřila, že pro sebe si na Vánoce nekupují nic speciální. Když něco potřebují, tak si to koupí - nevnímají to jako vánoční dárek. Někteří z nás si však rádi dopřejí nějakou drobnost (nejčastěji elektroniku, oblečení, knížku) nebo menší pobyt na zrelaxování. 

gif vanoce darek
Autor: Tony Pinkevych | Zdroj: Dribbble.com

Nákup přes internet nebo v kamenné prodejně? 

Současná doba přeje internetovým obchodem a ne málo lidí nakupuje vánoční dárky právě přes ně. U nás je to však nerozhodne - 50 na 50. Polovina z nás dává přednost pohodlnému nakupování z domu, druhá polovina se raději vybere přímo do obchodů a nemusí se tak stresovat, zda jim dárky přijdou včas. 

nakupy internet prodejna

Máte dobré tipy na vánoční dárky, se kterými byste se chtěli podělit? Komentujte na naší naší stránce na sociální síti Facebook.  

Touch4IT redakcia
Touch4IT Editorial office
Štítky
Máte projekt?
Promluvme si

Domluvte si s námi videohovor

Vyplňte formulář nebo nám pošlete e-mail. V případě obavy o Váš nápad Vám zašleme dohodu o mlčenlivosti a ochraně důvěrných informací a Váš nápad bude v bezpečí.