Naše práce

Oct 29. 2018

Jak přistupujeme ke tvorbě webové stránky?

websites

Webová stránka je prvním impulsem, na základě kterého si uživatelé utvářejí názor o vás a vaší společnosti, značce či produktu. Je to vaše vizitka, kterou musíte zaujmout a zůstat v povědomí návštěvníků. Jaký proces zastáváme při vytváření klientovy "vizitky"?

 

Když za námi - do Touch4IT - přijde klient s žádostí o vytvoření webové stránky, na úvodním setkání si vždy vyslechneme všechny jeho požadavky a představy a na základě nich nastavujeme celý proces.

 

Ve většině případů klienti přicházejí s tím, že požadují jednoduchou webovou stránku, kterou si však chtějí vědět přizpůsobit pěkně do detailů. Jde tak o tvorbu webu na míru, který nejlépe splňuje všechna očekávání bez jakéhokoli omezování.

Vytváříme unikátní design, který nemá hranic

Během celého procesu tvorby je klient jeho součástí. Po úvodních setkáních a sestavení zadání (buď klientem nebo námi) se mu předkládá návrh řešení a po jeho odsouhlasení se pouštíme do tvorby moodboard a wireframe-ů. Ty reprezentují rozložení UI prvků na každém screenu a pokrývají tak celou funkcionalitu/obsah, který klient očekává.

 

Po odsouhlasení wireframe-ů se tvoří lead design ("vybarvení" jedné podstránky do barev, teda do finální podoby). Po schválení lead designu klientem přecházíme na designování všech obrazovek.

 

Nakonec tak klient dostává do rukou klikatelný prototyp, který se chová podobně jako "živá" webová stránka. Jeho účelem je ukázat, jak daný web bude vypadat a jaký dojem bude budit. Díky němu tak dokážeme doladit celou stránku do nejmenšího detailu a až potom přecházíme na vývoj. Minimalizují se tak potřeba na změny po naprogramování, nakolik se v rámci prototypu změny provedou rychleji, čímž se šetří čas programátorů a náklady klienta.

 

tvorba webove stranky jtre touch4it

Case study o projektu JTRE naleznete ZDE.

Vyvíjíme web do posledního detailu

Vždy s klientem diskutujeme i vizi jeho digitálního produktu (webové stránky), abychom dokázali vybrat co nejvhodnější technologii a díky tomu tak byly flexibilnější při zavádění nových změn a vylepšení v budoucnosti.

Pro webovou stránku vždy vytváříme i rozhraní na editaci, aby si klient věděl i sám upravovat některé věci a byl tak nezávislý - v případě, že má o to zájem. Mnoho našich současných zákazníků to velmi ocenilo, protože díky tomu si umí editovat obsah stránky jako například jednoduše přidávat a editovat články na svém blogu nebo - v případě CRM systému spravovat své klienty.

SEO hraje také velmi důležitou roli při úspěchu každé webové stránky, proto je při jejím vytváření nutné dodržovat všechna SEO pravidla a principy. Když vyvíjíme webovou stránku, automaticky přizpůsobuje celý její obsah a funkčnost aktuálním SEO pravidlům.

 

tvorba webove stranky touch4it

Testujeme a přizpůsobujeme

Ještě předtím, než uvedeme webovou stránku do světa, ji testujeme na co nejvíce používaných zařízeních a rozlišeních (aktuální 12) co tvoříme automatizovanými testy pro všechny klienty.

 

Minimalizujeme regrese, díky čemuž také dokážeme v budoucnu rychleji implementovat nové změny na stránce. Klientovi umíme nabídnout i "místo" na naší infrastruktuře, kde máme plně automatizované provozu.

touch4it aumonet design

Shlédnite více našich designérských prací na: touch4it.dribbble.com.

 

Richard Roštecký photo

Richard Roštecký

Spoluzakladatel | Výkonný ředitel

Štítky: