Ze života firmy

May 14. 2018

Zaostřili jsme na trh Skandinávie

touch4it norsko

Minulý týden jsme absolvovali 10 pracovních setkání v severské metropole inovací a startupů, v Oslu, kde bojujeme o nové projekty a o spolupráci se světovými firmami.

 

V průběhu pracovního programu stlačeného do 3 dnů jsme absolvovali důležité setkání s vedením a s lidmi ze známých společností a organizací jako je Norwegian Air Shuttle, OSM Aviation, University of Oslo, Oslo Metropolitan University a dalšími. Co nás velmi překvapilo je, že existuje stále mnoho lidí, kteří neznají technologii rozšířené a virtuální reality. Všechny schůzky nás utvrdili v tom, že technologický směr, jakým se touch4 ubírá - záběr na blochchain, chatbotov, rozšířenou realitu a mobilní aplikace - je správný, protože jak inovace to rezonuje iv Norsku.

 

Poznali jsme taktéž i pět Slováků, kteří se uchytily jako šikovní zaměstnanci v norských firmách a podnikatelé. Vysvětlili nám jak to v Norsku funguje, že na rozběhnutí byznysu je třeba mít někoho kdo ovládá dobře norštinu, jak zvládat dlouhé noci a krátké dny během zimy, to jak se země snaží fungovat digitální, že na některých částech Norska prší 350 dní v roce a lidé běžně oplieskajú deštníky o sloupy veřejného osvětlení, když se jim pár krát převrátí během cesty do práce.

 

My jsme si uvědomili, že Oslo je pouze 4 hodiny cesty z touch4 (cesta na Schwechat, let a vlak do centra), že má krásnou přírodu, jezera a stromy na každém kroku, velmi milých a nápomocných lidí, 17 hodin slunce ai když nebyl čas na procházky po městě, podařilo se nám zabloudit k hlavním památkám Osla.

 

touch4it norsko královský palac
Před Královským palácem

 

touch4it norsko centrum nobelovej ceny za mier
Centrum Nobelovy ceny za mír

 

touch4IT michal norsko
                                                                              Michal u hotelu Grand

 

touch4it norsko budova statoil asa
Budova Statoil ASA

 

touch4it matej norsko hrad
Matej sedící na opevnění hradu

 

Norsko je jedna z velkých výzev podnikatelů, trochu alternativa k trhu severní Ameriky. Z hlediska charakteru lidí, prostředí, potenciálu a investic ho hodnotíme velmi pozitivně. Držte nám palce v dobíjení a získávání projektů a uzavírání spoluprací tímto směrem i nadále.

Matej Mihalech photo

Matej Mihalech

Spoluzakladatel | Výkonný ředitel

Štítky: