Jak jsme odběhli Vltava Run 2019?

Ze života firmy Jun 06. 2019
vltava run v 2019

Jako hlavní organizátor a vůdce našeho běžeckého týmu na Vltava Run bych vám rád vyprávěl, jaké to celé bylo:

 

Jdu vyhledat jak napsat dobrý článek o sportu a týmovém duchu aby zaujal, vždyť ať to není pouze proud myšlenek a ať jsou z toho nějaké "pacíky". V tom si řeknu, že vždyť pár nosných myšlenek mám, napíšu, potom učešem a na Pulitzera i tak neaspirujem. :)

 

Už jste to asi četli, ale rád to říkávám i já: štafetové běhy jsou o překonávání sama sebe, ale neděláte to jen pro sebe, ale pro celý tým. A u nás se věru překonávaly opravdu všichni ... Od Michala, Romana, Mareka, Sebastiána a Jana, kteří i poctivě a pravidelně běhavají. Přes našich Matejov, Rolanda což sice běhají, ale trénink byl víc záměr než realita. A až po Richarda, Mareka, Jakuba a mě, kteří se také snažili trénovat, ale jaksi na to nezbývalo až tolik času, trénink nepřinášel očekávané zlepšení a nakonec až tak moc ani netrénovali. :)

 

vltava run 2019 touch4it

 

vltava run 2019 touch4it

Čo nás pohánělo dopředu?

Pokud byste měli běžet sami, tak to možná vypustíte a nikam nejedete, ale když víte, že Vás na předávke čeká dalších 11 lidí, nakopne vás to. A je jedno jestli jste běžec s pace (tempo min/km) 4 nebo 7, poběžíte rychleji, poběžíte nebo alespoň nezastavíte.

Medaile za účast je pro nás sběrač prachu, ale je to symbol toho, že jsme to dali. A to DALI je víkend plný zábavy, potu (a smradu), deště (tento ročník Vltava run 2019 byl opravdu bohatý na srážky), nadávání (aka překonávání se),... a množství zážitků, které lze způsobí i to, že to pro nás v takovém složení nebyl poslední ročník. Horší vzpomínky se postupně vytratí a zůstanou už jen dobré. A ty dobré stojí skutečně za to... Protože i díky nim se jako tým cítíme ještě více zocelení a když se vyskytnou situace, že kolega poslal co neměl, neudělal co měl nebo udělal to tak, že by si i facku zasloužil, tehdy si vzpomene na společné zážitky a přijmete to snadněji... občas (:D).

 

vltava run 2019 touch4it

 

vltava run 2019 touch4it

 

vltava run 2019 touch4it

 

vltava run 2019 touch4it

 

Africké přísloví nelže když říká: "Když chceš jít rychle, jdi sám, když chceš jít daleko, jdi s někým." A to je pravda i u nás v Touch4IT. Ať pracujeme, běžíme Vltava Run nebo jdeme do Chorvatska, posilujeme tak celý náš tým a společně dosahujeme větší věci.

 

vltava run 2019 touch4it

 

vltava run 2019 touch4it

Momenty z Vltava Run 2019, které mi utkvěly v paměti nejvíce?

Jedním super vtipným momentem bylo mluvení Matěje po doběhnutí o tom, jak musel prosit jednu paní za plotem, zda mu dá napít vody, aby nezemřel. Tato věta z něj lezla asi 15 minut a výraz umírající srnky mluvil za vše.

Druhou památnou chvílí byly hlučící kamarádi - kolegové: "Jedeš Lukáš, to dáš, to dáš, dej ho, idéééš!!!". Ne, nebylo to během běhu, ale během cesty v autě na Zadov, kdy mě tito společensky osmelení parťáci horlivě povzbuzovali, abych oběhl kamion před zúžením pruhu na dálnici.

Zpovědi některých našich běžců:

Zpověď Jakuba, který se v noci setkal s divočákem tváří v tvář:

"Vltava Run 2019 byla moje první zkušenost s závodem takovéhoto typu. Byl to úžasný sportovní víkend v týmu skvělých lidí, díky kterým nebylo možné se vzdát. Proto uvažuji, zda noční setkání s divočákem nezorganizovali náhodou oni, aby mě přiměly běžet rychleji."

 

Zpověď Marka, který na Vltava Run běžel štafetový běh poprvé v životě, a proto jsme neočekávali, že se vrátí:

"Bylo to super! Na to, jak se mi všichni smáli, že tam umřu kdesi v lese sám, jsem to zvládl. Nebudu lhát, že bez nadávek, ale zvládl. A kdoví, možná příští rok půjdu znovu."

 

Zpověď Richarda, který plánoval trénovat měsíce dopředu, ale nestihl to:

"Během běhu byly chvíle, kdy jsem se zeptal sám sebe: Co tu ty děláš ?! Pak jsem však zaběhl první..... druhou.... a na moje překvapení i třetí trasu a ještě na začátečníka i v pohodě čase . Vždy je to všechno o lidech, se kterými jste a kteří vás povzbuzují jít dopředu. Na Vltava Rune jsme byli skvělý tým a když se mě teď někdo zeptá, jestli půjdu i příští rok, tak nepovím ne.:)"

 

vltava run 2019 touch4it

 

Pár slov na závěr:

Tento článek jsem "slíbil" naší Miške dlouho a i když od začátku říkala, že bychom ho měli publikovat co nejdříve po běhu a ne týdny a měsíce po..... no co vám řeknu, i v tomto jsem se překonal a jsou to "pouze" týdny. Jaj a opravdu, Pulitzera opravdu nečekám, ale když se vám čtení líbilo, a přijdete k nám na rozhovor, ať už jako nadějný člen týmu nebo zákazník, tak potom splnil svůj účel. :)

Lukáš
Lukáš Láni Project Manager
Štítky
Máte projekt?
Promluvme si

Domluvte si s námi videohovor

Vyplňte formulář nebo nám pošlete e-mail. V případě obavy o Váš nápad Vám zašleme dohodu o mlčenlivosti a ochraně důvěrných informací a Váš nápad bude v bezpečí.