Technologie

Sep 20. 2017

Progresivní webové aplikace (PWA) přicházejí do Windows Store

PWA

PWA byly uvedeny na trh již v roce 2015, ale diskutuje se o nich stále a společnost Microsoft dokonce přichází s velkou novinkou ... plánuje jejich plně zpřístupnit i do Windows Store.

 

Co jsou to progresivní webové aplikace (PWA)? 

Takovou aplikaci si můžete představit jako nějakou webovou stránku, která se však zpráva a působí jako mobilní aplikace. Neustále se rozvíjející technologie a nové funkce internetových prohlížečů umožňují uživatelům nainstalovat si takové PWA aplikace, umístit je na obrazovku telefonu a dokonce s nimi pracovat i v offline režimu.

 

PWA využívají mnohem větší a rozsáhlejší webové ekosystémy a pluginy jako nativní mobilní aplikace a tak dokážou být vytvořeny v kratším čase, takže i rozhraní API nemusí být udržovány se zpětnou kompatibilitou (znamená to, že všichni uživatelé budou používat stejnou verzi vašeho webu).

 

Toto jsou hlavní výhody PWA 

Mezi hlavní pozitiva progresivních webových aplikací patří: 

 

  • Nižší náklady spojené s vývojem 

  • Obsah v PWA je možné nacházet i přes vyhledávače 

  • Dobrá propojenost mezi více podstránkami PWA 

  • Velké úspory dat 

  • Neustále aktualizovány

 

Progresivni webove aplikace
Zdroj: developers.google.com. 

 

Microsoft "dává zelenou" progresivním webovým aplikacím  

Na nedávném Edge Web Summit 2017 společnost Microsoft oznámila, že příští rok přidá PWA do prohlížeče Edge. Zajímavější je však to, že Microsoft také bude hledat kvalitní PWA a udělá jejich vyhledávatelné i přes Windows Store. Představitelé společnosti zastávají názor, že PWA - díky své nativní schopnosti - by mohly mít v budoucnu velký potenciál a změnit celý mobilní svět.

 

Microsoft Teams přijdou na řadu jako první 

Microsoft Teams je software nabízející skupinový chat a je součástí služeb Office 365. Díky němu si můžete ve firmě vytvářet komunikační kanály, sdílet důležité dokumenty a nástroje, zkoumat údaje, získávat aktualizace z používaných aplikací a mnoho dalšího. Říká se, že společnost Microsoft chce právě tuto aplikaci (která má v současnosti podobu desktopové aplikace) spustit jako jednu z prvních PWA a přidat do Windows Store. Kdy přesně k tomu dojde ještě není zcela jisté, povídá se že příští rok v říjnu.

Michaela

Michaela

Marketing manager

Štítky: