Na jakých interních meetingů se pravidelně setkáváme?

Ze života firmy Oct 25. 2018
interne meetingy touch4it

Není to jen o tom, že celé dny sedíme za počítačem nebo běháme po setkáních s klienty a společně se ani nesetkáváme. Každý týden se u nás konají interní meetingy, které posouvají dopředu firmu i jednotlivce.      

 

Toto jsou naše pravidelné porady:

„Monday“ Meeting

Meeting s označením "Monday" se pravidelně koná ve čtvrtek podvečer (původně bydlel v pondělí, název mu však zůstal :)), kdy se všichni - ale opravdu že všichni - setkáváme ve velkém open office a diskutujeme o všem možném. Projektoví manažeři ve zkratce řeknou o zajímavých nebo i ukončených projektech, při kterých si i ukazujeme finální výstupy. Rozebírá se operativa a organizační záležitosti související s soužití ve společných prostorách. Navrhujeme a dohadujeme teambuildingové akce, gratulujeme k narozeninám, výročím nebo jiným svátkem. Oslavujeme společné úspěchy a dáváme příležitost k tomu, aby když má někdo něco na srdci, může se přihlásit a říct to nahlas.

„Knowledge share“ Meeting

Ve čtvrtek ráno se před TV obrazovkou nebo před promítacím plátnem sejdou všichni programátoři a navzájem si sdílejí technické poznatky. Funguje to tak, že vždy má jeden z vývojářů prezentaci na nějakou předem definovanou téma a po jejím vyučovacích nastává volná diskuse a vyměňování si vlastních cenných zkušeností. Na posledním meetingu se například analyzována accesibilita pro mobilní a webové aplikace, konkrétněji jak postiženým lidem přizpůsobit aplikaci tak, aby jim co nejvíce pomohla a vyhovovala. Mnohdy také některý z programátorů prezentuje něco nového, co vyzkoušel integrovat nebo aplikovat na některý ze zjištěných problémů.

Meeting nejvyšších

Někteří se v pondělí ráno o půl 8 teprve probouzejí, jiní už čekají ve frontě na kávu nebo v autě na ucpaných silnicích a co naši šéfové? Ti už jsou dávno po snídani a začátek týdne startují společným setkáním, na kterém řeší všechny potřebné a důležité záležitosti, přes plánování a správu až po finance.

Manažerské meetingy

Po - skoro vždy - hektickém pondělku přichází na řadu úterý a středa, kdy se v odpoledních hodinách konají porady pro projektové manažery. V úterý se rozebírají jednotlivé projekty - jejich pokrok, začlenění lidí na jednotlivé úkoly a projekty, komunikace s klientem, rozpočet apod. Ve středu je organizační meeting, na kterém se řeší organizace lidí a operativní úkoly ve firmě.

Meeting tým lídrů

Páteční rána patří těm nejodvážnějším - našim tým lídrem. Ti musí každý týden řešit plánování a správu práce v rámci svého týmu (Android, iOS, backend,...), aby byly všechny úkoly efektivně rozděleny a časový management správně dodržen. Zatímco jiní teprve vstávají z postele, oni už s kávou v ruce diskutují a plánují.

Meeting designérů

Na týdenní bázi se organizuje i porada designérů. Ti pravidelně diskutují o aktuálních trendech v UX/UI designu, vyměňují si své zkušenosti a poznatky a řeší i další směřování designu naší společnosti. Zabývají se také problémy, na které narazili, a společným hledáním nejvhodnějších řešení.

Meeting serveristov

Každý týden si za jeden stůl sedají i naši backend developeři, alias serveristi, kteří se věnují plánování údržby a vylepšení naší fyzické serverové infrastruktury a služeb. Tato porada se vždy koná za zavřenými dveřmi místnosti a pouze zúčastnění vědí, jaká je jejich plánovaná strategie (:)).

Marketingový meeting

Čtvrtek je skutečně kreativním dnem, kdy se koná nejen "Monday" meeting a "Knowledge share" meeting, ale i marketingový meeting. Na něm marketingoví manažeři prezentují naši strategii a její jednotlivé kroky na sociálních sítích i mimo ně. Je to setkání, na kterém formujeme vystupování a komunikaci firmy směrem ven a rozhodujeme se o tom, co chceme říct do světa a jakou stopu chceme zanechat.

 

touch4it tim

 

Touch4IT redakcia
Touch4IT Editorial office
Štítky
Máte projekt?
Promluvme si

Domluvte si s námi videohovor

Vyplňte formulář nebo nám pošlete e-mail. V případě obavy o Váš nápad Vám zašleme dohodu o mlčenlivosti a ochraně důvěrných informací a Váš nápad bude v bezpečí.