apple event

Apple Event 2018 představil 3 nové iPhony

apple event

Apple Event 2018 představil 3 nové iPhony

Dne 12.9.2018 se konal dlouho očekávaný Apple Event, na kterém - jak je již zvykem - se představilo několik nových Apple produktů. Je se na co těšit?   

 

Celý Apple event začal akčním krátkým videem ve stylu "Mission Impossible":

 

 

Následně na pódium vystoupil Tim Cook - CEO společnosti Apple, který ve svém úvodním projevu hovořil o tom, jak značka Apple a všechny její produkty ovlivňují životy lidí po celém světě. Jak se jejich technologie snaží co nejvíce přiblížit k lidem či jak se jejich obchody stávají důležitou součástí lokálních komunit - každý rok je navštíví více než 500 milionů zákazníků. Platforma iOS tak není jen nejvíce vyspělým operačním systémem, ale je to především systém, který je co nejvíce přizpůsoben lidem a jejich potřebám.
 

Apple Watch Series 4: nový design, nové funkce

Nové smart hodinky Apple Watch Series 4 jsou skutečnou vychytávkou, které se na současném trhu jen velmi těžko něco vyrovná. Tim Cook i sám připomněl, že Apple Watch jsou aktuálně nejprodávanější hodinky na světě.

„Pro miliony lidí po celém světě se Apple Watch staly nepostradatelnou součástí jejich každodenních životů.“
- Tim Cook

 

Nová řada Series 4 zůstává v téměř stejné velikosti jako Series 3 s tím rozdílem, že má až o třetinu větší displej (Apple zmenšil rámečky). Softwarový ciferník se stává plně přizpůsobitelným a můžete si do něj vložit fotografie blízkých osob, časy v jiných časových zónách, sportovní výsledky apod. Přepracovala se i funkcionalita boční korunky, která bude obsahovat haptické zpětnou vazbu, čili ní budete vědět scrollovat.   

 

apple watch series 4 gif
Zdroj: Apple.com.

 

Vizí nových hodinek Apple Watch Series 4 je starat se o vás, sledovat vaše zdraví a vést vás ke zdravějšímu životu. Společnost vylepšila akcelerometr a gyroskop, díky čemuž dokáží hodinky rozpoznat, když spadnete a pokud se neozvete do minuty, automaticky zavolají SOS službu nebo vašim blízkým a nahlásí vaši polohu. Kromě toho také monitorují vaši srdeční frekvenci a upozorní vás na příliš nízký tep nebo na abnormální rytmus srdce.

 

Nová funkce, která vyvolala silný potlesk při představení, je EKG, resp. schopnost hodinek měřit EKG a všechny hodnoty zasílat lékaře (samozřejmě, pokud s tím budete souhlasit). Jde o významný krok, na který je Apple společnost i patřičně hrdá.

 

 

Hodinky Apple Watch Series 4 budou oficiálně v prodeji od 21.9.2018 a jejich cena se bude pohybovat od 399 USD (v Evropě od 429 EUR).
 

Vítejte ve světě velkých displejů: iPhone Xs & iPhone Xs Max

Dvě rozlišení.

Super Retina displej.

Ještě rychlejší rozpoznávání obličeje Face ID.

Nejmenší a nejvýkonnější čip v smartphonu.

Nejodolnější ochranné sklo dosud.

Nová úroveň odolnosti vůči vodě a prachu.

I o tomto je nový iPhone Xs.

 

iphone xs apple
Zdroj: Apple.com.

 

Menší model iPhone Xs má 5,8-palcový OLED displej, zatímco větší iPhone Xs Max má až 6,5-palcový Super Retina OLED displej. Oba modely pohání procesor Apple A12 Bionic skládající se ze 4-jaderného grafického čipu, 6-jaderného procesoru a neuronové jednotky nové generace, která využívá strojové učení ("machine learning") v reálném čase a obohacuje způsob, jakým si prohlížíte fotografie, hrajete hry , využíváte rozšířenou realitu a pod.

 

„Přivítejte novou éru fotografií.“

Apple představil novou funkci Smart HDR, která díky několika technologiím - rychleji senzory, zdokonalený ISP, pokročilé algoritmy - kombinuje data ze 4 snímků, přidává různé odstíny a drobné detaily, díky čemuž vytváří opravdu vysokou kvalitu fotografie. Skvělou vychytávkou je i nastavení zaostření pozadí fotografie po jejím pořízení.

 

iphone cs fotografie
Zdroj: Apple.com.

 

Příliš rychle se vám vybíjí iPhone? Nový iPhone Xs bude mít o 30 minut delší výdrž než iPhone X a iPhone Xs Max až o 1,5 hodiny delší výdrž.

 

Nové Apple zařízení budou podporovat dvě telefonní čísla s využitím ESIM technologie, která však u nás ještě není k dispozici. Znamená to však, že do iPhone může jít jedna SIM karta a druhou si přiřadíte jednoduše přes ESIM.

 

Ještě bezpečnější a ještě rychleji rozpoznávání obličeje Face ID je zde. Tato funkce využívá strojové učení na rozpoznání jakýchkoli drobných změn - klidně si nasaďte klobouk nebo sluneční brýle a Face ID vás i tak rozpozná. Díky ní si nejen odemknete svůj smartphone, ale můžete se také automaticky přihlásit do svých aplikací nebo zaplatit v obchodě přes Apple Pay.

 

iphone xs face id rozpoznavanie
Zdroj: Apple.com.

Nejpokročilejší LCD displej v novém iPhone Xr

Nový iPhone Xr se představil v různých barvách (bílá, černá, modrá, žlutá, červená) a vyznačuje se svým 6,1-palcovým Liquid Retina displejem. Co to znamená? Jeho inovativní design umožňuje celý displej smartphonu roztáhnout do rohů, takže celý obraz uvidíte v jasných a kvalitních barvách od jedné hrany až po druhou. Jde tak o dosud nejvyvinutější LCD displej v historii iPhonů.

 

iphone xr
Zdroj: Apple.com.

 

Všechny funkce nového iPhone Xr jsou stejné jako u iPhone Xs a Xs Max, takže hlavním rozdílem je LCD displej a barevné variace, které jsou skutečnou novinkou.

 

Vychutnejte si promo video všech tří nových iPhonů:

 

„IPhone Xs Max ... to je největší displej, největší baterie a největší zážitek vůbec.“
– Tim Cook

 

A co další produkty?

Tim Cook se na konci eventu rozloučil s tím, že ve zkratce představil nové funkce produktu HomePod a hovořil o vylepšeních pro TV iOS.

 

Celý event si můžete prohlédnout na Apple stránce ZDE.