Development

Apr 25. 2018

Aplikace, které lidem s onemocněním usnadňují život

Apps for People with Disabilities

Mnoho z nás si ani neuvědomuje jaké silné a rozhodující postavení mají v našich životech současné technologie a zařízení. Ti z nás, kteří používají aplikace pouze na zábavu nebo práci zapomínají na to, že existují i aplikace, které některým lidem usnadňují život zcela jiným způsobem.

 

Před nějakým časem společnost Apple představila nový design obchodu App Store. Hned v úvodu aplikace máte kategorii "Daily Stories", v níž se ukazuje vydání nějaké exkluzivní aplikace nebo tzv. "Behind the scenes". Editoři do této kategorie vybírají aplikace podle toho, jaký mají vliv na lidský život. V pátek 23. února byly v sekci "Behind the scenes" prezentovány appky, které pomáhají handicapovaným lidem v jejich každodenním životě.

 

aplikácie app store

Proloquo2Go

Proloquo2Go je skvělá aplikace pro komunikaci dávající hlas těm lidem, kteří nevědí mluvit. Aplikaci používá již více než 175 000 lidí, kteří trpí autismem, Downovým syndromem, mozkovou obrnou a jinými onemocněními. Je to silný nástroj, který zlepšuje vyjadřování a komunikační schopnosti a rozvíjí jazyk.

 

proloquo2go aplikacia
                                                                                             Zdroj: Assistiveware.com.

uHear

UHear je screeningový nástroj, který vám umožní otestovat sluch s cílem zjistit, zda je v normálu nebo zda vám nehrozí potenciální ztráta sluchu. Aplikace je užitečná zejména pro starší lidi a výsledek budou vědět už během 5ti minut bez nutné návštěvy lékaře.

 

uhear aplikacia
                                                                                             Zdroj: Kobayashi.ca.

Be My Eyes

Be My Eyes je aplikace spojující nevidomé nebo zrakově postižené lidi s dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat. Vytváří se tak silná komunita uživatelů, která pomáhá i postiženým lidem vést plnohodnotný život.

 

be my eyes aplikacia
                                                                                                Zdroj: Bemyeyes.com.

Avaz AAC App

Avaz je plnohodnotná a oceněna aplikace pro augmentativní a alternativní komunikaci (AAC), která usnadňuje mluvení u dětí s autismem, Downovým syndromem, Angelmansovým syndromem, mozkovou obrnou a s jinými poruchami řeči. Je navržena tak, aby rozvíjela jazyk dítěte a zlepšovala jeho komunikaci.

 

avaz aac app
                                                                                                   Zdroj: Avazapp.com.

Náš onlinetlmocnik.sk

Služba Online tlmočník pomáhá lidem se sluchovým postižením v složitých situacích na úřadě nebo u lékaře, ale i doma, když potřebují pomoci. Je založena na komunikací přes program Skype a dostupná na všech zařízeních: PC, tablet i mobil.

Proč jsme se zapojili do tohoto projektu?

Ačkoli by se mohlo zdát, že slovenské firmy dělají vše jen pro peníze a celkový byznys, my však nehledáme jen projekty na vydělání si, ale i na šíření dobra a poskytnutí pomoci lidem, kteří to v životě nemají lehké. Když jsme zjistili, že Nadace Pontis hledá IT firmu na vytvoření služby "Online tlumočník", neváhali jsme a nabídli jsme se. :)

 

online tlmocnik

 

 

Michaela

Michaela

Marketing manager

Štítky: